×

Uygulaması Kolay Basit Güzellik Sırları

Güzellik ve güzel olmak kadınların en çok arzuladıkları ve bu uğurda çok çaba harcadıkları konulardan biridir. Güzellik uygulamaları için çok fazla zaman ve para harcamanız gerekmiyor. Evde yapabileceğiniz makyaj, cilt ve saç bakımı gibi uygulamaların yanında iyi ve etkili bir kese ile daha güzel olabilirsiniz.

İyi Bir Makyaj Göz Kamaştırır

Güzel olmanın en önemli sırlarından biri makyajda gizlidir. Ağır makyaj yapmayı sevmiyorsanız, her zaman çantanızda bulundurduğunuz parlatıcı sizin en büyük kurtarıcınız olur. Dudağınıza süreceğiniz parlatıcı, sizi daha doğal ve zinde gösterecektir. Bunun yanında parmağınız ile çok rahat bir şekilde sürebileceğiniz farlar da makyajınızı daha aydınlık hale getirecektir. Cildinize aydınlık bir görüntü verecek olan taransparan pudra ile hem makyajınız daha kalıcı olacak hem de pudra koruyucu etkisi ile cildiniz korunacaktır.

Basit Yollar İle Cildinizdeki Noktalardan Kurtulun

Bebek kremleri, yetişkin ciltler için de çok etkili bir üründür. Cilt üzerindeki siyah noktaları ve lekeleri gidermede etkili olan bebek kremini bir gün önceden vücudunuza sürerek yattığınız zaman büyük bir değişim içerisinde uyanacaksınız. Cildinizin ve yüzünüzün daha pürüzsüz ve dinlenmiş olması için maske yapmayı ihmal etmemelisiniz. Haftada en az bir kere uygulayacağınız nem yoğunluklu maskeler sayesinde yüzünüzdeki muhteşem değişikliği göreceksiniz.  

Evde Kolay Yöntemler İle Saç Bakımınızı Yapabilirsiniz

Kuaföre gitmeye vakit bulamadığınız zamanlar, evde kendiniz saçınızın bakımını yapabilirsiniz. İlk iş olarak  saçlarınızın uçlarındaki kırıkları alabilirsiniz. Böylece kırık saçlardan kurtulmuş, daha canlı saçlara kavuşmuş olacaksınız. Yine badem yağı, susam yağı ve zeytin yağı karışımlarından elde  edeceğiniz losyonu saçınıza sürerek 3 saat kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızı güzelce yıkayın. Böylece daha gür ve şekil vermesi daha kolay saçlara sahip olacaksınız.

Ayak Sağlığınız Tüm Vücudunuzu Etkiler

Vücudun yükünü çeken ayakların dinlenmiş olması ve sağlıklı olması yüzünüzün gülmesi için önemlidir. Dışarıya çıkmadan önce ayaklara peeling özelliği bulunan kremler ile masaj yapmak, ayağınızı uzun süre dinlendirecektir. Yine her evde bulunan vazelini yatmadan önce ayaklarınıza sürüp üzerine çorap giydiğiniz zaman ayaklarınız nemlenmiş olur ve uzun süre ayakta kalsanız bile ayaklarınız daha dinlenmiş olur.

Kesenin Doğal Peeling Mucizesinden Yararlanın

Vücudunuzun daha güzel görünmesi, cildinizin ölü derilerden arınması için yukarıda saydığımız uygulamalara ek olarak peeling yapmanız yani cildi ölü derilerden arındırmanız gerekir. Dünyada kabul görmüş en iyi ve en kolay peeling yöntemlerinden biri de kese atmaktır. Kültürümüzde geçmişi çok eskilere dayanan hamamda ya da evdeki banyonuzda yapacağınız etkili bir kese, hem vücudunuzdaki kir tabakasını hem de ölü hücreleri temizleyecektir. Böylece kan dolaşımınız daha hızlı olacağı için vücudunuzda bir rahatlama cildinizde güzelleşme, parlaklık olacaktır.

Kese yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de keseyi çok fazla bastırmadan yapmalısınız. Fazla bastırılan kese, ölü derilerin aksine cildin zarar görmesine neden olur. Yüzünüzü temizlemek için de etkili bir peeling yöntemi olan kese için, daha yumuşak ipek tarzı keseleri tercih etmelisiniz. Kese yapmak, peeling etkisinin yanında bağışıklık sistemine katkı sunar, selülitleri giderir, vücutta akne oluşmasına engeller, cildin yağlanmasının önüne geçer, hücreleri yeniler ve ciltteki gözenekleri açar. Vücudunuza en az 10 günde bir yapacağınız kese ile kısa zamanda vücudunuzdaki değişikliği hissedebileceksiniz.