×

Masaj Terapileri

card Image 1

Ayak Masajı (Refleksoloji)

Süre: 35 Dakika
Fiyat: 85 Euro

‘Ayaklar vücudun aynasıdır’ felsefesinden yola çıkan geleneksel Çin uygulaması, ayak tabanlarında bulunan özel noktaların vücuttaki farklı organları temsil ettiği teorisi üzerine kurulmuştur. Tamamen ayaklar üzerine yoğunlaşan ayak masajı, zihni rahatlatarak bedendeki enerji akışını yeniden düzenler. Dengeli baskıların batı stiline uyarlandığı, dinlendirici etkisi yüksek olan bir masaj türüdür.Ayak Masajı 

Ayaklar, vücuttaki tüm bölgelere ve sistemlere karşılık gelen uyarı noktalarına sahiptir. Ayak parmaklarından bileklere kadar olan bölgede yer alan tüm refleks bölgelerine özenle yapılan ayak masajı, bütün vücudunuzda ciddi anlamda rahatlama sağlar. Hürrem Sultan Hamamı’nda 35 dakikalık ayak masajı seansı ile ayak bölgesindeki tüm refleks bölgeleri, uzman masör ve masözler tarafından özel tekniklerle rahatlatılır. 

Neden Ayak Masajına İhtiyaç Duyulur? 

İşte uzun süre ayakta vakit geçiriyorsanız ayaklara binen yük artar ve ayaklarda yeterince kan dolaşımı olmaz. Bu sebeple, oluşan ağrı ve sızılar için ayak masajına ihtiyaç duyarsınız. Ayaklarınızda düz tabanlık, başparmak kenarında ağrılı çıkıntı, sık sık yaşanan kramp durumları varsa ayak masajı, büyük ölçüde rahatlamanızı sağlar. Gün içinde sürekli ayakkabı giymek zorunda kalıyorsanız havasızlık, ayaklarınızda ağrı ve yorgunluk yapabilir. Bu durumda, düzenli olarak uygulanacak ayak masajı, tam da aradığınız şifa olacaktır. 

Ayak Masajının Faydaları

Ayak masajı uygulanan kişide kan dolaşımı düzenlenmeye başlar. Ayak masajı, böbreklerdeki dolaşım sorunlarının düzelmesine yardımcı olur. Yorgunluk, uykusuzluk hissini sıkça yaşayan kişilerde düzenli ayak masajı, bu sorunların azalmasına yardımcı olur. Ayak masajı, ayak ve bacaklardaki basıncı azaltırken aynı zamanda uygulanan kişinin daha enerjik hissetmesini sağlar. Doktor kontrolünde ayak egzersiziyle birlikte uygulanan düzenli ayak masajı, düztabanlık ve plantar fasiit gibi sağlık sorunlarının çözümüne de katkı sağlar.